Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Dezinfekcie
  3. Ultrazvuková dezinfekčná jednotka DryD 8G

Ultrazvuková dezinfekčná jednotka DryD 8G

DryD 8G

(k dispozícii v sklade dodávateľa) Vyrobené na Slovensku. DryD  -   DryDisinfect Dezinfekcia priestorov suchou hmlou – inteligentné a účinné  rieše... celý popis
Dostupnosť
skladom 1 ks
Nie sme platcovia DPH
4 990 €
ks
Číslo produktu:099
Kompletné špecifikácie

(k dispozícii v sklade dodávateľa)

Vyrobené na Slovensku.

DryD  -   DryDisinfect

Dezinfekcia priestorov suchou hmlou – inteligentné a účinné  riešenie

Dezinfekcia a sterilizácia sa považuje za jeden zo základných kameňov modernej medicíny. Vysoké hygienické štandardy platia nielen v nemocniciach, ale rovnako aj v ubytovacích zariadeniach, hoteloch, na verejných priestranstvách, v športových halách, divadlách, kinách aulách, školách, obchodných centrách, kostoloch a dopravných prostriedkoch. Potreba riešenia plošnej dezinfekcie pre miestnosti a povrchy je nevyhnutná hlavne v čase pandémií.

Existuje veľké množstvo prístrojov a zariadení, ktoré deklarujú dezinfekciu vo forme "suchej hmly". Pri hydraulickom rozprašovaní vysokotlakovými tryskami sú však častice roztoku väčšie ako 10 µm, povrchy ostávajú vlhké (kondenzácia), spôsobujú koróziu strojov a zariadení a pracuje sa s veľkou spotrebou dezinfekčného prostriedku.

Pomocou rozprašovania systémami na báze ultrazvuku je možné dosiahnuť veľkosť častíc dezinfekčného roztoku menšiu ako 1 µm. Väčšie častice zostávajú vo vnútri priestoru ultrazvukového generátora  jednotky a sú opäť ultrazvukom zmenšené na požadovanú veľkosť. Takýmto spôsobom je zaručené optimálne použitie dezinfekčného prostriedku bez strát a vydezinfikované plochy zostávajú suché.

DryDisinfect ponúka ekonomické, kompaktné a vysokoúčinné riešenie ultrazvukovej dezinfekcie priestorov  všade tam, kde je to potrebné.  

Systém sa skladá z vysokoúčinnej ultrazvukovej jednotky DryD a špeciálneho  dezinfekčného prostriedku DryD15 na báze peroxidu vodíka (so striebrom alebo aj bez neho)  s koncentráciou H202 do 7,5%.

DryD – ultrazvukový rozprašovač suchej hmly

Materiál  korpusu:                                                  nehrdzavejúca oceľ

Komponenty:                                                         dávkovacie čerpadlo

                                                                               hladinový senzor

                                                                               teplotný senzor

                                                                               vlhkomer

Priestorová kapacita dezinfekcie:                           400 m³/ h

Ovládanie:                                                               4 " dotykový displej (viacjazyčný)

Napätie a príkon:                                                    110 - 250 V, 50/60Hz,    300 W.

Spotreba dezinfekčného roztoku:

DryD 8G                                                                  2 000 ml / h             

Rozmery zariadenia:                                                400 x 600 mm, výška 800 mm

Hmotnosť                                                                cca 30 kg, spolu s kanistrom 10 l

Adaptér                                                                    možnosť pripojenia hadice – ø 100 mm

Systém dezinfekcie DryDisinfect – to nie je iba likvidácia vírusov.

DryDisinfect je multifunkčný systém, ktorý odstraňuje aj:

- zápach dymu vo miestnostiach, kde sa fajčí

- plesne a zápachy z plesní v starých domoch

- niči chrobáky, šváby a iný nežiadúci hmyz  

Doporučené objemy dezinfekčného roztoku podľa priestorov:

Hotelové izby, byty, autobusy vlaky  – do 2-3 ml / m3

Ordinácie, nemocničné priestory – 4 ml / m3  

DryD – ako sa ovláda a ako ho nastaviť

Dezinfekčná jednotka sa ovláda jednoducho prostredníctvom dotykového 4" displeja umiestneného na vrchnom paneli prístroja alebo  aplikáciou z mobilného telefónu, ktorú dostane uživateľ pri kúpe prístoja k dispozícii.

Užívateľ si môže zvoliť jazyk, v ktorom chce pracovať . Aktuálne sú k dizpozícii jazykové mutácie ovládania v slovenčine, angličitine, nemčine alebo ruštine. Dalšie jazyky sa budú postupne dopĺňať.

Model DyD 8G dokáže spoľahlivo rozprášiť až 2000 ml /hod. dezinfekčného roztoku. Podľa objemu a typu miestnosti resp. prostredia sa vypočíta čas potrebný na dezinfekciu. Po uplynutí navoleného času dezinfekcie sa prístroj automaticky vypne.

Pri dezinfekčných prostriedkoch na báze peroxidu vodíka je prítomnosť ľudí v dezinfi-kovanej miestnosti bez celotvárovej masky s ochranným filtrom nežiadúca. Preto ultrazvukové generátory po spustení prístroja začnú vyvíjať dezinfikujúcu suchú hmlu až po 1 minúte, aby obsluha stihla bezpečné opustiť dezinfikovaný priestor.      

Príklad:

Dezinfekcia miestnosti cca 100 m3 (napr. ordinácie alebo izby s rozmermi 8x4x3m) pri požiadavke 2 ml dezinfekcie / m3 bude trvať nasledovne:

  1. Príprava a programovanie                                                                                         2 min.
  2. Spustenie a odchod obsluhu z miestnosti                                                                   1 min.
  3. Čas na dezinfekciu (2000 ml za hod.)                                                                       12 min.
  4. Pôsobenie dezinfekcie                                                                                               10 min.
  5. Vyvetranie miestnosti                                                                                                 5 min.

    Spolu                                                                                                                             30 min.

Jedná sa iba o názorný príklad výpočtu. Doporučený spôsob dávkovania a ovládanie prístroja je podrobne popísané v Návode na obsluhu.

Prístroje môžu byť (ako doplnková výbava - opcia) vybavené aj uhlíkovým filtrom s nasávacím ventilátorom, aby sa v miestnostiach, kde je problém s vetraním alebo nemajú vlastnú ventiláciu, vzduch po dezinfekcii prečistil. 

DryD – modulárny a multifunkčný systém

Rozprašovač je DryD je modulárnym a multifunkčným systémom.

Môže pracovať nielen ako dezinfekčný prístroj, ale aj ako bežný zvlhčovač vzduchu v suchom prostredí.

Rozmery a uloženie na otočných kolieskach umožňujú ľahkú manupuláciu v byte alebo v dome a zabudovanie – zasunutie prístroja napr. do kuchynskej linky (podobne ako iné spotrebiče  - umývačka riadu, práčka ...  ) s možnosťou vytiahnutia a premiestnenia do inej miestnosti – práve tam, kde je dezinfekcia potrebná.          

DryD Mega Board

Zvýšenie výkonu systému, potrebné pre dezinfekciu veľkých priestorov, ako sú napr. reštaurácie, obchodné centrá, terminály letísk, železničné a autobusové stanice, športové haly, sklady, kostoly, je možné spojením štyroch štandartných jednotiek v jednom vozíku  –  kontajneri.

Všetky 4 jednotky sú v takomto prípade ovládané z jedného pultu a pracujú ako jeden celok. Vďaka ďalším ventilátorom, umiestneným na spoločnom ráme nad jednotkami je možné dosiahnuť dezinfekčný výkon až 8 000 m3 / hod.

DryD AirplaneTrolley

Špeciálnym prípadom využitia je dezinfekcia priestorov pre cestujúcich v dopravných lietadlách. Systém DryD je zabudovaný do rámu, ktorý sa zasunie do bežného palubného vozíka, používaného letuškami a stewardami. Výkon prístroja umožňuje vydezinfikovať palubu lietadla za niekoľko minút po pristáti a vystúpení pasažierov. Noví pasažieri tým pádom nastupujú už na čistú vydezinfikovanú palubu lietadla.  

Cirkuláciu vzduchu v kabíne počas dezinfekcie môže zabezpečit vlastná klimatizačná jednotka lietadla v uzavretom režime a po ukončení dezinfekcie vymení vzduch prepnutím do režimu ventilácie z vonkajšieho prostredia.

Rovnako ako v lietadle, to isté platí aj pre použite v iných prostriedkoch verejnej dopravy  – autobusoch a vlakoch, ktoré sú vybavené zabudovanou klimatizačnou jednotkou.

Tovar zaradený v kategóriách
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Kde nás nájdete

Mierova 679/18
Banska Stiavnica, 969 01, Slovakia

 
Kontakty
Ing. Aleksandr Kuranov
Ing. Aleksandr Kuranov
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk